Вже 27 вересня в Україні вступлять у дію нові правила паркування автомобілів. Закон покликаний ліквідувати стихійну парковку.

Про це повідомляють ЗМІ.

Нові правила передбачають деяку новшества у системі паркування на вулицях українських міст.

Фотофіксація порушень

Так, новим законом передбачається введення фото та відеофіксації правопорушень при паркуванні транспортних засобів, зокрема і за несплату вартості послуг паркування.

Популярні новини зараз

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Відкрита сукня Тіни Кароль зрадницьки оголила складочки на боках: "Немає слів"

На Львівщині чоловік ліг під ніж і безслідно зник

Заробітчанин присоромив українців за кордоном, правда очі коле: "Дружина спить з третім"

Показати ще

ВІдзначається, що обов'язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.

"Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото / відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об'єктів і / або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення", - йдеться в законі

Евакуація автомобіля

При евакуації автомобілів власнику транспортного засобу на абонентський номер мобільного зв'язку та електронної пошти буде надсилатись спеціальне повідомлення

Автомобіль евакуюють, якщо він:

поставлений на проїжджій частині в два і більше рядів; розташований в заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, в тому числі: на залізничних переїздах; на трамвайних коліях; на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, в тунелях; на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі; і т.д; своїм розташуванням унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування і пішоходів з дитячими колясками; розташований на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту; розташований на вказаній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці; перешкоджає руху або роботі снігоприбирального і іншого технологічного комунального транспорту в разі введення надзвичайного стану або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації; порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двом або більше смугах руху. Після затримання транспортного засобу інспектор повинен негайно повідомити про це в Нацполіцію, із зазначенням часу і місця, куди був евакуйований автомобіль.

Крім того відзначається, що при заподіянні шкоди транспортним засобам при евакуації та подальшому зберіганні всі витрати на пошкодження авто буде нести служба, яка цим і займалась.

"У разі заподіяння транспортному засобу шкоди при його транспортуванні і / або зберіганні завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб'єкта господарювання, який надає такі послуги, та / або відповідного страхового відшкодування", - відзначають в законі.

Автомобіль на "єврономерах"

Якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і воно відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення залучається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.

Нові правила гри: в силу вступають зміни до закону про паркування

Нагадаємо, космічні штрафи змусять водіїв робити те, що вони не люблять.

Як повідомляв "Знай.ua", пішоходи зможуть "штрафувати" водіїв.

Також "Знай.ua" писав, що київських водіїв продовжать доїти за потрійним тарифом.