День Віри, Надії і Любові

Щорічно 30 вересня за новим стилем православні християни відзначають День пам'яті святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Традиційно в цей день святкувало іменини багато жінок, адже ці чотири імені були дуже популярні в народі. Так, у підсумку наші пращури почали відзначати велике свято — Вселенські бабські іменини, з якими вітали всіх жінок.

Міжнародний день перекладача

У неділю перекладачі зі всього світу відзначають своє професійне свято— Міжнародний день перекладача (International Translation Day). Вперше це професійне свято відзначили в 1991 році, так як Міжнародна Федерація Перекладачів (International Fédération Internationale des Traducteurs, FIT) проголосила 30 вересня Міжнародним днем перекладачів. З тих пір у рамках святкування Дня проводять різні прес-конференції, виставки, навчальні тренінги та семінари в багатьох країнах світу.

Міжнародний день глухих

В останню неділю вересня весь світ відзначає Міжнародний день глухих (International Deaf Day). У 2018 році дата випадає на 30 число. На честь створення Всесвітньої федерації глухонімих (World Federation of the Deaf, WFD) у 1951 році було засновано цей День.

Популярні новини зараз

Томна Ані Лорак показала, як розслабляється на ліжку, ці форми затьмарять голлівудських зірок

Згинь, нечиста сило! Потужна молитва проти зла порятує весь рід

Курс валют на 23 листопада: прийшов час рятувати кишені, що буде з гривнею

Як виглядає 74-річна мама Ані Лорак, яка здала Кароліну в інтернат: схожі, немов дві краплі

Показати ще

Головна мета дати - підвищення поінформованості міжнародного співтовариства про проблеми, з якими постійно стикаються глухі люди. Адже, як свідчить статистика, порушеннями слуху страждає кожна дев'ята людина.

День усиновлення в Україні

30 вересня в Україні відзначається День усиновлення. Вперше українці відзначили цей день зовсім недавно - в 2009 році. Зараз не існує проблеми з усиновленням сиріт у віці до 5 років, навпаки, є величезна черга на усиновлення. Більш складна ситуація з усиновленням дітей старшого віку. Дітей-сиріт у віці після 11 років набагато більше, ніж бажаючих усиновити їх.

Всеукраїнський день бібліотек

14 травня 1998 року указ Президента України № 471/98 офіційно проголосив 30 вересня Всеукраїнським днем бібліотек. Це свято відзначається на честь великого внеску бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі в житті суспільства. Дата підтримує ініціативу бібліотечної громадськості.