Українці напередодні Нового року шукають подарунки рідним та друзям і нерідко це стає побутова техніка та різні гаджети. Однак сьогодні навіть великі та відомі магазини на можуть гарантувати безпеки. Часто українці стають жертвами великих інтренет-магазинів, де їм підсовують контрабандний товар.

Торгівля контрабандою в Україні масово пішла в онлайн, причому в цьому замішані і відомі інтернет-магазини, які багато років працюють на ринку. До такого висновку прийшли в Союз споживачів України після контрольної закупівлі. , - пише "Сьогодні".

Експерти перевірили придбані телефони, пральні машини, електроплити та інші побутові пристрої. На цю закупівлю пішло рекордні 95 тисяч гривень.

До того ж замовлення здійснили на відомих торгових майданчиках.

Популярні новини зараз

Тарзана на яблуню, Бузову — в символи 2020 року: найкращі анекдоти про знаменитостей на 29 листопада

Тіна Кароль показала розваги з неідеальною фігурою: "Як песика"

Катерина Бужинська готова до зустрічі Білого Бика, повз таку красу не пройде ніхто

Святий Пантелеймоне, порятуй від хвороб! Потужна молитва від усіх недуг

Показати ще

Першою проблемою стало те, що 12 дрібних і середніх магазинів не видали фіскальні чеки. А без них покупці не можуть звернутися до сервісних центрів чи повернути товар.

Але відсутність фіскального чека – ще не найбільший головний біль.

за словами, директора Союзу споживачів України Максима Несміянова, велика частина купленої техніки, скоріш за все, контрабандна.

"Присутні знаки європейських країн. Але напруга в електромережі в Європі не таке значне, як в Україні. У нас просто скажені стрибки, всі це знають. тобто техніка з Європи не розрахована на українські електромережі". – підкреслює Несміянов.

Коли звернлися до магазину, де було придбано цей товар, адміністратор неохоче пішов на діалог, дав лише телефон директора, мовляв, усі питання вирішуйте з ним.

Згідно з законом, магазин повинен повернути гроші за товар. Однак цього вдалося домогтися лише після виклику поліції – адже фіскальний чек не видали.

Фахівці радять українцям уважно вивчати документи про товар та вчасно перевіряти наявність чеків, накладних тощо.

Нагадаємо, у Нацбанку пояснили, як виявити, що перед вами фальшиві купюри.

Як повідомляв раніше портал Знай.ua, провідник потяга "Москва-Харків" наживався на контрабанді.

Раніше портал Знай.ua писав, що на Закарпатті виявили "бурштиновго" пасажира.

Дивіться: Як нас обманюють супермаркети