Каліфорнійський університет в Сан-Дієго обчислив, в які моменти життя ми відчуваємо гнітюче почуття самотності і як його уникнути.

В останні роки представники американської системи охорони здоров'я попереджають про початок цієї "епідемії самотності" – показники збільшилися в двоє за останні 50 років.

В новому грудневому дослідженні вчені зі Школи медицини при університеті каліфорнії, Сан-Дієго на чолі з професором психіатрії та доктором медичних наук Диліпом Йесте прийшли до невтішних результатів. З'ясувалося, що у дорослому житті майже кожна людина проходить через три важкі стадії самотності, і всі вони пов'язані з конкретним віковим періодом: 27-29 років, 53-55 і 80+. Виявилося, що самотність поширена набагато ширше, ніж вчені спочатку припускали.

Дослідники оцінювали стан респондентів за кількома параметрами: самооцінка, соціальна ізоляція, рівень знань і тд. Три чверті, у віці від 20 до 101 року, повідомили про помірний або високомий рівень самотності (використовуючи для оцінки спеціальну шкалу).

Популярні новини зараз

Затоплене село на Прикарпатті перетворилося на болото, поки слуги займалися виборами: швидка не проїде

Дружина Юрія Ткача застала зірку "Квартал 95" в ліжку в іншою красунею: "Юра, це що?"

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

Показати ще

Відомий американський хірург Вівек Мерфі зазначив, що прогресуюче почуття самотності в тих же Сполучених Штатах представляється йому більш серйозною проблемою, ніж вживання тютюну або ожиріння. На початку цього року Великобритані навіть створила спеціальний підрозділ – Міністерство у справах самотності для задоволення психосоціальних та медичних потреб одиноких людей.

Еллен, доктор медичних наук, брала участь в каліфорнійському дослідженні, зробила два висновки. Негативне спостереження: самотність у дорослому житті пов'язана з поганим психічним здоров'ям, зловживанням психоактивними речовинами, когнітивними порушеннями і погіршенням фізичного здоров'я, включаючи недоїдання, гіпертонію і порушення сну.

Але є і "хороші новини". Чи виявила сильний зворотний зв'язок між інтелектуальними здібностями і самотністю. Люди, яких вважалися розумнішими, були менш схильними до самотності.

"Поведінка, яка визначається як "мудра" включає емпатію, співчуття і саморефлексію, що, в свою чергу, допомагає ефективно протидіяти або запобігати самотності" – укладає.

Нагадаємо, це психологічний тест розповість тобі про все за 1 хвилину.

Як повідомляв портал "Знай.uа" біологи з Оксфорда провели дослідження, щоб дізнатися, як можна визначити жінок, здатних на зраду

"Знай.uа" писав, психолог Юлія Левковська позначила 6 основних стадій сімейного життя.