У неділю, 30 грудня, за народним календарем відзначається світле свято Данилів день (за старим стилем – 17 грудня). В церковному календарі це дата вшанування пам'яті пророка Даниїла і трьох святих отроків – Ананія, Азарія і Мисаїла. Докладно про історію та традиції цього дня дізнайтеся в матеріалі.

Данилів день: історія життя святих

Як свідчать церковні писання, за 600 років до Різдва Христового вавілоняни завоювали Єрусалим, і в числі полонених виявилося четверо знаних отроків. Цар Вавилону Навуходоносор вирішив виховати їх при своєму дворі і навчити халдейским наук. Проте юнаки не відреклися від своєї віри, відмовлялися від всіх надмірностей і вели строгий спосіб життя. За це Бог дарував їм мудрість, а Даниїлу — ще й дар пророцтва і тлумачення снів.

Одного разу Навуходоносор наказав спорудити величезну статую на честь себе, якій люди повинні були вклонятись. Отроки відмовилися зробити це, і цар наказав стратити їх. Проте вони залишилися неушкодженими навіть у гарячій печі. Побачивши це, цар почав їх поважати. Потім святий Даниїл витлумачив вогненний напис «Мене, Текел, Перес», який з'явився на стіні палацу під час бенкету і віщувала падіння Вавилонського царства.

Незважаючи на всі добрі справи, пророк і три отрока перебували у полоні, де і померли, не доживши до старості. За іншими даними, юнаки були страчені: з волі царя Камбіза їм відрубали голови.

Данилів день: традиції свята

Традиційно цей день незаміжні дівчата присвячують спеціальному ворожінню. Для того щоб побачити свого майбутнього чоловіка, необхідно взяти 3 лаврових листа і написати на них імена 3-х святих отроків – Ананія, Азарія і Мисаїла. Потім покласти їх під подушку і лягти спати. Вночі неодмінно мав приснитися коханий.

Популярні новини зараз

Посеред Львова забив фонтан, городяни лютують: "Садовий, де комунальники?"

Тодоренко не дарма говорить про розлучення? Топалов фліртує з партнеркою по танцях

Ексвіагрянку Мейхер-Грановську захейтили за чесне фото: "Їй що, 50?"

Тіна Кароль дозволила розглянути інтимне місце для поцілунків: "Ціна 100 грн"

Показати ще

Наші предки говорили, що «Данило грудень квапить». Іншими словами, цей день наближає Різдво і Новий рік. «В Данилів день святим духом і ладаном запахло», — ввижалося найбільш нетерплячим людям.

Крім того, на Данила особливу увагу в народі приділяли вогню. «Господиня піч топила, щоб на два дні тепла вистачило», — казали люди. Також вночі розводили величезні багаття, примовляючи при цьому: «Розжени, вогонь, пітьму, жени холоднечу».