У неділю, 30 грудня, за народним календарем відзначається світле свято Данилів день (за старим стилем – 17 грудня). В церковному календарі це дата вшанування пам'яті пророка Даниїла і трьох святих отроків – Ананія, Азарія і Мисаїла.

За 600 років до народження Христового Єрусалим був завойований царем вавилонським, храм, споруджений Соломоном, було зруйновано, а безліч народу ізраїльського відведено в полон.

Серед бранців перебували знатні юнаки Даниїл, Ананія, Азарія і Мисаїл. Цар Вавилону Навуходоносор розпорядився навчити їх халдейської премудрості, виховати в розкоші, при своєму дворі. Але вони, зберігаючи заповіді своєї віри, відмовлялися від надмірностей і вели строгий спосіб життя. За це Бог обдарував їх мудрістю, а святого Даниїла — даром прозорливості і тлумаченням будь-яких снів.

Незабаром цар Навуходоносор наказав спорудити своє зображення — величезну статую, якій належало віддавати божеські почесті. За відмову зробити це три отрока — Ананія, Азарія і Мисаїл — були вкинені в палаючу піч. Ангел Господній, з'явившись, охолодив полум'я, і отроки залишилися неушкодженими.

Популярні новини зараз

Кернес повертається до Харкова, названо дату

Томна Ані Лорак показала, як розслабляється на ліжку, ці форми затьмарять голлівудських зірок

Пугачова повернулася до Кіркорова, але Галкін прибіг слідом - довелося засунути в рот

Дружина Дзідзьо зворушливо привітала коханого архівними фото з-під вінця: "Пробач, я спізнилась на весілля"

Показати ще

Цар, побачивши це, наказав їм вийти і звернувся до Бога істинного. При царі Валтасарі святий Даниїло витлумачив на стіні палацу під час бенкету таємничий напис «Мене, Текел, Перес», який описував неминуче падіння Вавилонського царства.

«От і значення слів: мене — обчислив Бог царство твоє і поклав кінець йому; Текел — ти зважений на вагах і знайдений дуже легким; Перес — поділене царство твоє, і дане Мідянам і Персам» (Книга пророка Даниїла 5:26-28).

За жорстокого перського царя Дарія пророк Даниїл, за порадами своїх ворогів, був кинутий у рів із голодними левами, але вони не зачепили його, і він залишився неушкодженим.

Сам же Даниїло і його друзі Ананія, Азарія і Мисаїл дожили до глибокої старості і померли в полоні. Існує й інша версія, в якій, за свідченням святителя Кирила Олександрійського святі Ананія, Азарія і Мисаїл були обезголовлені за наказом персидського царя Камбіза.