Про атлетів через недолю розповів Олександр Мішин, співзасновник в Центрі дослідження Африки. Шахтарі-пірнальники працюють на ріці Вурі - найбільшій за площею басейну камерунській ріці.

За словами дослідника, в наші дні кожен день шахтарі приходять на береги Вурі аби добувати пісок неподалік від міста Дуала. Щодня до 4000 дайверів одночасно працюють у водоймі, і більшість з них не мають офіційного працевлаштування. До фарватеру ріки чоловіки дістаються на вузьких каное на яких перевозяться відра для збору піску. Потім вони пірнають під воду на глибину в 7 метрів аби зачерпнути з дна вологий пісок. За допомогою жердин вони потім піднімаються назад на поверхню.

Шахтарі-пірнальники

"Кожен з шахтарів-дайверів протягом зміни робить до 100 занурень під воду на день. Зміна триває 3 години і за цей час вручну кожен шахтар видобуває 1,7 тони піску. Це великий результат, враховуючи, що місткість відра складає 15 кг піску", - каже науковець.

Шахтарі-пірнальники

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Через складну роботу шахтарі мають атлетичну зовнішність, їх можна вважати еталоном краси чоловічого тіла. Але, така праця надто ризикована та шкідлива для здоров’я. Шахтарі-дайвери страждають від кровотечі з вух, носу, очей через роботи на глибині під водою. Особливо небезпечними є пірнання під час відливу, бо за статистикою саме в цей час трапляється найбільше нещасних випадків.

Шахтарі-пірнальники

Часто шахтарі гинуть через втоплення, проковтування піску, що потрапляє, зокрема і до вух, потрапляння під корпус каное під час виринання в невірному місці. Також небезпеку являють отруйні змії та скати.

Шахтарі-пірнальники

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Платня за цю низько кваліфіковану роботу є дуже мізерною, проте це є характерним для Камеруну, де 30% населення мешкають за межею бідності, а 32% дітей живуть у стані постійного недоїдання. За показником The Human Development Index (HDI) за 2017 рік, що розраховує ООН, Камерун перебуває на 151 позиції з 189 країн, що аналізуються. Для порівняння Україна в ньому посідає 88 сходинку. Середня тривалість життя в Камеруні складає лише 58,6 років, але шахтарі-дайвери зазвичай живуть менше.