29 липня за народним календарем відзначається Фіногеєв день. Для православних віруючих це дата пам'яті священномученика Афіногена і його десяти учнів, що постраждали за віру під час гонінь на християн в місті Севастії.

Традиційно на це свято припадає найспекотніша пора літа. Для селян Финогеєв день мав величезне значення, адже в багатьох селищах та містечках починався період жнив.

Читай Знай.uа в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Варто зазначити, що перший зріджений сніп завжди вважається іменинним. Ввечері після роботи в полі його з піснями несли на тік: попереду йшов господар зі снопом, за ним йшли його працівники. З іменинного снопу починали молотьбу, соломою з нього годували хвору худобу, а зерном лікували хворих людей. При цьому необхідно було залишити частину першого зерна для посіву.

Популярні новини зараз

Москаль накинувся на Кравчука на очах мільйонів українців: "За гроші на*ердить у церкві!"

Українці найчастіше гинуть не від Covid-19: результати досліджень

Курс валют на 23 листопада: прийшов час рятувати кишені, що буде з гривнею

Головне за неділю, 22 листопада: скандал у ПриватБанку, дивна заборона поліції і Цимбалюк гоцав голяка на "Танцях з зірками"

Показати ще

Крім усього, на ниві наші предки завжди залишали кілька колосків на корені. Цю незжату ділянку в народі називали "фіногенова волотка". Жінки завивали із залишених на полі колосків так звану бороду Волоса.

Ще на Афіногена селяни спостерігали прикмети про погоду. Якщо бадилля моркви поникало — це передвіщало дощ. А коли виникали щодня тумани, можна було готуватися до збору грибів.

Крім того, люди помічали, що після Фіногеєва дня літо неухильно наближається до осені, а птахи перестають співати. "На Афіногена і пташка замислюється"; "Зоря ходить — пташине пір'я підбирає", — відзначали в народі.