Інфографіку з результатами роботи лабораторій оприлюднено на сайті Державної екологічної інспекції.

«Протягом 3 кварталів 2020 року по всій Україні відібрано загалом 8 458 проб вод, ґрунтів та викидів і здійснено 87 629 визначень складу», - повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Найбільшу кількість проб та досліджень проведено у частині скиду зворотних вод. 72% підприємств мають порушення у цій сфері.

«Найбільше досліджень здійснено у частині скидів зворотних вод – взято 3770 та вивчено 50637 визначень складу та властивостей вод.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Лабораторний контроль скидів проводився на 338 підприємствах, а порушення зафіксовані на 72% суб’єктах господарювання», - деталізував Андрій Мальований.

Лабораторіями також досліджувались зразки грунтів та викидів. Там порушення зафіксовані у 72,4% та 44,7% відповідно.

«У частині викидів у повітря відібрано 3522 на 300 підприємствах. Фахівці ДЕІ провели 30462 визначень в лабораторіях і виявили, що 44,7% перевірених суб’єктів господарювання здійснюють наднормативні викиди в атмосферу.

Також для дослідження взято 1166 проб ґрунтів, у яких виконано 6530 визначень складу та властивостей. Інструментально-лабораторний контроль ґрунтів здійснювався на 351 об’єкті. На 72,4% з них виявлені перевищення фонових значень», - додав Андрій Мальований.

Він також підкреслив, що сьогодні лабораторії ДЕІ у поганому стані, адже на їх оновлення необхідне адекватне фінансування.

«Сучасні лабораторні потужності – важлива умова ефективної та прозорої роботи Держекоінспекції. Однак на сьогоднішній день стан лабораторій ДЕІ залишає бажати кращого. Застаріле обладнання, брак реагентів, а також комп’ютерної техніки не дозволяють здійснювати всі необхідні дослідження та брати стільки проб, скільки потрібно.

Додаткова сума бюджетного фінансування на наступний рік, необхідна для оновлення комп'ютерної техніки і придбання лабораторного обладнання, становить 22,4 мільйона гривень. Сподіваюся, ці кошти будуть передбачені в держбюджеті 2021», - зазначив Андрій Мальований.